Kim Suçlu?.

 

Adı Özgecan  Arslan.20 yaşında henüz gencecik bir kız.Vahiysiz toplumda  vahyin öğretilerinden uzak yetiştirilmiş milyonlarca kurbandan sadece bir tanesi.

Vahşice katledildi. Kimileri dans ederek andı  Özgecan'ı  anasının yüreğine çöreklenmiş tonlarca acıya rağmen.Kimileri "İdam geri gelsin" sloganları atmaya başladı.Sorun köklü. Suç sadece tecavüzcünün değil.Daha dün Kars ta yine aynı suçtan dokuz yaşındaki Mert Aydın adlı çocuğun  vahşice katliamı seyredilmedi mi?. Van da küçük Nehir kaçırılmadı mı?. Ve her gün yüzlerce  kadın ve çocuk, tecavüz kurbanı  olmuyor mu?.Şimdi son kurban ÖZGECAN!.

 

Ve şu da bir gerçek ki Özgecan ilk olmadığı gibi,  böyle giderse sonuncusu da olmayacak!.Ülkede yaşanan Zulüm sadece tecavüz de değil.

Her gün  yüzlerce  kadın  benzer zulme maruz kalmıyor mu?!

  Her gün  yüzlercesi kredi kartlarının kurbanı olmuyor mu?!

Her gün yüzlerce aile internetin kurbanı olmuyor mu?!.

Her gün yüzlerce genç bonzaiden komaya girmiyor mu?!.

        Hapishanelerde  binlercesi namus cinayetinden yatmıyor mu?!.

Şu ülkede açıktan eş cinsel düğünleri yapılmıyor mu?!.

Eşcinsellere  meclisin yolu açılsın çalışması yok mu?!.

Kötülüklerin başı olan içki serbest bir şekilde satılmıyor mu?!.

     Her gün yüzlerce aile zinadan/aldatma vakalarından dağılmıyor mu?.

Şimdiye dek binlerce genç terör kurbanı olmadı mı?.

 

Saymakla bitmez çağdaş cumhuriyetinizin sonuçlarını. Laik  cumhuriyet uğruna sönen ocakların,kurban olan gençlerin, yıkılan yuvaların sayısına matematiğin gücü yetmiyor.

Yönetim  sağlam olmayınca toplumun fesadının önüne geçilemez..Yönetimin ana görevi  insanlar için elzem olan beş hususu  emniyet altına almaktır.

İnsanların Dini  korunmalı (din emniyeti)

İnsanların canı korunmalı (can emniyeti)

İnsanların  malı korunmalı (mal emniyeti)

İnsanların Nesli/namusu korunmalı (nesil emniyeti)

İnsanların aklı korunmalı (akıl emniyeti).

Bir yönetim için lazım gelen  bu beş unsurun tek maddesi bile korunamıyor  bu Ülkede.Korunamaz da çünkü insanın insanı yönetmek için kanun yapıcılığının kendisi  fesattır.Kendisi fesat bir şeyin ıslah etmesi mümkün değildir. Harekete geçmişler kadına şiddet konusunu ele alacaklarmış Gereken yapılacakmış!..Miş de miş!.Kadına şiddeti önleyecekmişler.Kadına şiddeti kim yapıyor?!.. Bu çocuklar kimin kurbanıdır!.

Kimin eserdir şu Türkiye tablosu?.

Sizin yönetiminizin laikliğinizin,Kemalizm’inizin,demokrasinizin eseri değil midir?!.İnsanın kafasının ölçüt olduğu bir mahkemede adalet   bulunur mu(?). Hukuk dediğiniz  kuralların menşei  kendini bilmez Avrupalılar değil mi?!..

 

Suçlu  Sizsiniz!!.

 

Eğitim sisteminden vahyi çıkarttığınız için. Allah’ın adıyla değil de ilahlaştırdıklarınızın adıyla başladığınız için. "De ki siz mi iyi bilirsiniz yoksa yaratan Allah 'mı" (Bakara:140). Her şeyi en  iyi bilen Allah (cc) " Oku! Yaratan Rabbinin adıyla.. İnsanı alaktan yaratan.. Oku! Rabbin, en cömerttir. Kalemle öğretendir".(Alak:1-4).Diye buyurarak,

eğitim sisteminin  yaratan Rabbinin adıyla olması gerektiğini,doğru bilgiye ancak böyle ulaşılabileceğini beyan etmişti.

Kız erkek karma sistemiyle,özgürlük adı altında verilen müstehcen cinsi  konuların ders diye gençlere anlatımında hiç bir kural tanımadınız. Eğitim sisteminde Vahiy olmadığı için sorumluluk  bilincinden uzak, madde perest ,şehvetperest insanların yetişmesine zemin hazırladığınız için bunların suçlusu sizin ideolojinizdir! Her geçen gün eroin  kullanan alkol kullanan artıyormuş.

Sigara yasak, alkolün her türlüsü serbest…Alkol içmenin medeniyet sayıldığı bir yerde,  reklamların cazibesine düşen çocukların suçlusu siz siniz?!..

Özgecan'ların suçlusu sizsiniz?.

Modernleşeceğiz diye serbest bıraktığınız medyada gösterime giren Aşk-ı Memnu vb gibi ahlaksız,seviyesiz müptezel programlarla ailelerin temeline fesat ektiniz.Sanat adı altında sunulan programlar aldatma,tecavüz konularıyla toplumun mayasını bozdu,bozuyor. İnsanların akıllarını şehvetleri  kadar çalıştıran dizilere izin verdiğiniz için. Kitle iletişim çağında gelişen teknolojinin kötüye kullanılmasına göz yumduğunuz için.

Reklamlara kadar  her türlü neşriyatınızın fesadın  yaygınlığına  hizmet ettiği için bunun suçlusu sizin sisteminizdir!
Allah (cc) şöyle buyuruyordu "İş başına geçince yeryüzünde kargaşa ve bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli mahvetmeye çalışır. Oysa Allah kargaşa ve bozgunculuk çıkarmayı kesinlikle sermez"(Bakara:205)

Yiyeceklerde  gönül rızası ile el uzatıp yiyilebilecek  yiyecek kalmadı neredeyse!. Nesil desen   gençliğin gitti yol yol değil.Suçlu kimdir? Bu katilleri,bu tecavüzcüleri kim yetiştirdi?. Kimin  eseridirler?. “Özgürlük” gibi  söylemlerle  insanları başı boş bir toplum haline çevirdiniz. İnsan başı boş yaratılmamıştı."İnsan, kendisinin başı boş bırakılacağını mı sanıyor?"(Kıyame:36).

Siz suçlusunuz!. Suçlu sizsiniz!.

Bu ülkeden Allah’ın yasalarını kaldırdığınız ve yerine kendi uyduruklarınızı koyduğunuz için…Oysa ki Yaratmak nasıl Allah'a ait ise yönetmek de yalnızca Allah'ın hakkıdır.

"Gece ile kendisini kovalayan gündüzü örter; Güneşi, ayı ve yıldızları da emrine boyun eğmiş olarak (yaratmıştır). Dikkat edin, yaratma, emir ve idare yalnızca O’na aittir. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir!"(A'Raf:54)

 

Allah insanı yaratmış görevlerini de taksim etmişti.Kadının asıl yeri eviydi. Bir iş için dışarı çıkarken ise kimliğiyle çıkacaktı. Tesettürle ilgili emirler,kadını erkeklerin tacizinden koruyacak her türlü tedbiri vaaz ediyordu. Oysa sisteminiz kadını tesettürüyle gerici saydı. Kamusal alan deyip  toplumda ki sorumluluğuna  hicabıyla kabul etmedi.İffet en büyük zenginliğiydi kadının,siz onun iffet elbisesini yırttınız. Bunu söylerken kadın suçsuzdur demek istemiyoruz,dememiz odur ki sizin ürettiğiniz kadın ve erkek profili sorunlu!.

Çocuk istismarlarının her türlüsü var!.

Babaları kendi elleriyle oğullarının vahşiliğine yardım eder oldu. Her türlü yolsuzluk alışkanlık yaptı. Artık doğru olanlara,namuslu olanlara şaşılıyorsa bunun  en baş sorumlusu sizin insan fıtratına aykırı olan sisteminizin  ve onu ayakta tutan bekçilerinindir.

 

 Eğitim psikolojisinde cezaların caydırıcılığı esastır.Oysa ki toplumsal suçlara verdiğiniz cezalar mükafat türündendir. Allah mı iyi bilir sizler mi?:. Allah toplumsal suçların cezasını belirlemiştir.Allah'a dönmedikçe,Dini yalnızca Allah'a has kılmadıkça  daha çoook Özgecan'ların canı yanacak bilesiniz!.

 

İnsan kafasının mahsulü olan kanunların    cahiliye olduğunu ifade eden dinimiz soruyor;


 

"Onlar, cahiliye dönemi hükmünü mü arıyorlar? İyice bilen bir toplum için Allah’tan daha iyi hüküm veren kim vardır?"(Maide:50)

 

Yorum Yap

  • Henüz Yorum Yok !