Sabiha Ateş Alpat'ın Yeni Kitap Çıktı

Sabiha Ateş Alpat'ın Yeni Kitap Çıktı

Zamanın Zeynebi Derneği kurucusu, araştırmacı yazar Sabiha Ateş Alpat'ın YAMAN ÇELİŞKİ kitabı Rabbimiz'in inayetiyle raflarda yerini aldı.

İstanbul!
Herkes sana hayrandı ve herkes sana meftun!
Aslında bu hayranlık, "İslambol" olduğun günlerdeydi. O zamanlar sokakların emin, fakirlerin tok, çocuklar sokaklarında cıvıl cıvıl güvenle seksek oynardı. Sen, "İstanbul" olduğundan beri ne çok genç kaybetti sende kendini. Ne çok çocuk çocukluğunu çaldırdı sende ve ne çok aile kaldı enkazının altında... İstanbul olduğun günden beri, ne çok insanı çektin girdabına..!
Nefse dizginlerini kaptırmış ne çok insan boğuldu senin modernlik selinde! Sınırsız özgürlük(!) peşinde olanların hayallerini süsledin! Dünyaya sahip olmak isteyenlerin  "Taşım toprağım altın" diyerek rüyalarına girdin. Hamza gibi bağrına düşmüş kaç genci yuttun kim bilir(?) ve bir gün her şeye rağmen cazibene kapılmayan "İslam'ın Genci" sayesinde yine aslına rucü edeceğin günlerin yakın olmasını bekleyen kaç mahzun ananın umudusun kim bilir..!
Zamanın Zeynebi Derneği kurucusu, araştırmacı yazar Sabiha Ateş Alpat'ın 'YAMAN ÇELİŞKİ' kitabı Rabbimiz'in inayetiyle raflarda yerini aldı elhamdulillah...
Yüce Mevla'dan bu kıymetli eseri hayırlara vesile kılmasını, hocamız Sabiha Ateş Alpat'ın sadaka-i cariyesi olmasını niyaz ediyoruz.
Selametle...

Yorum Yap

  • öznur altuntaş 18-03-2021 22:18

    Elinize sağlık hocam. merakla bekliyordum. en kısa zamanda okumak istiyorum inşallah. eminim yine çok önemli bir konuyu ele almışsınızdır. rabbim hayırlara vesile kılsın , okuyanı faydalananı çok olsun