Ahmed Kalkan: Sanırım, sorularınıza bu kadar uzun cevap vereceğimi tahmin etseydiniz, bu yedinci ve son soruyu sormazdınız. Soruyu geri alma şansınız olmadığına göre, ben de özetin özeti şeklinde cevap vereyim: Ortada Kur´an dururken, benim bir tavsiyede bulunma cür´etim doğru olabilir mi? Akledemediğimizi aklettirecek, bizi uyaracak, nasihat edip öğüt verecek, dertlerimize derman olacak, soramadığımız sorulara cevap verecek, bizi ölümcül uykudan uyarıp diriltecek, tüm problemlerimize çözüm getirecek, tüm mânevî hastalıklarımıza, sosyal dertlerimize, ölümcül siyasî bozukluklara şifa verip bizi kurtaracak Allah´ın kitabına sizi havale ediyorum. Ona emanet ediyorum. Ona müracaatı tavsiye ediyorum. Ancak O Kitab, bize dosdoğru yolu gösterecek, hidayete ulaştıracaktır. Öyleyse, haydi Kur´an seferberliğine. Gözümüzü gönlümüzü, çoluğumuzu çocuğumuzu, evimizi barkımızı, derneğimizi her şeyimizi Kur´an ışığında aydınlatmaya... 

Kur´an´la kalın ve bir daha Kur´an´dan ayrılmayın kardeşlerim. Canlı Kur´an olma yolundaki Zeynepder üyelerine, zamanın Zeyneplerine ve çağın Zeynebi çilekeş Sabiha Hanımlara selâm olsun!    


Zeynepder yetkilileri ve üyeleri adına bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

AHMED Kalkan: Ben de. Bu güzel soruları sorup bu açıklamalara fırsat verip sitesinde yer ayırdığı için Zeynepder´e ve bu uzun söyleşiyi okuma zahmetine katlanan güzel sitenin okuyucularına selâmlar sunuyor, duâlar ediyor, duâlar bekliyorum. Dâvâmızın sonu; el-hamdu lilâhi rabbi´l-âlemîn. Her çeşit övgü ve şükür sadece Allah´a aittir. Ey Allah´ım, Seni tesbih eder, Sana hamd ederim. Yaptığım ve yapacağım hatalar için affını talep eder, tevbe ederim. Ve´s-selâmu aleykum ve rahmetullahi ve berakâtuh.


Yorum Yap

  • Henüz Yorum Yok !