İŞTE BİR RAMAZAN DAHA GELDİ

İŞTE BİR RAMAZAN DAHA GELDİ

"Ey iman edenler, sizden öncekilere yazıldığı gibi, oruç, size de yazıldı (farz kılındı) . Umulur ki sakınırsınız." (Bakara suresi, 183. Ayet)

İşte kapımızı çalmak üzere elini uzatan bir Ramazan daha geldi… Sanki daha dün veda etmiştik ona. Yeni ayrılmıştık bağış dolu günlerinden. Rahmet yüklü geceleri biraz önce gitmişti sanki. İşte rahmet ve bağış dolu havasını teneffüs etmemiz için şimdi tekrar kapımızı çalıyor!
En mübarek, en kutlu, en hayırlı ay tüm bereket, mağfiret ve bağışlarıyla geliyor!.. O halde durma, sevin! Mutlu ol!
Getirdiği bereket, tıpkı bir yağmur gibi, sağanak sağanak yağacak üstümüze. Sarmalayacak bizleri, rahmet dolu akşamları. Müjdeler bırakacak ihlasla hazırlık yapan kullara. Rabbinden aldığı mağfiret sözüyle, su  serpecek müminlerin günah koruyla yanmış gönüllerine… Suya düşen yavrusuna el uzatan şefkatli bir anne gibi, uzatacak elini günah bataklığında boğulmak üzere olan mü’min yüreklere. Kalpleri durultacak, gönülleri arıtacak, günahları dökecek, tıpkı sonbaharda esen rüzgarlar gibi… Bereketi, hidayeti ve mağfireti ile her tarafı sarmalayacak…
Ey Allah’a iman eden kul! Haydi, ne duruyorsun! Karşılasana Onu! Hazırlık yap sana teşrifi için!
Yoksa sen de mi bu benzeri bulunmayan misafiri ağırlamaya fırsat bulamayanlardansın?
 
Zeynepder Medya İletişim Komisyonu olarak hazırlamış olduğumuz Ramazan’a özel görsellerimizi istifadenize sunuyoruz biiznillah.
(Görsel içerikleri hazırlanırken İbrahim Gadban’ın Ramazan Azığı kitabından alıntılar yapılmıştır.)
 
 

Yorum Yap

  • Henüz Yorum Yok !