Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hadise’ sahneye çıplak çıkacak  (Okunma Sayısı 2397 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Zeynepder2
Editör
La Hukme iLLaLLaH
*****

DUÂ: 646
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 7693« : 02 Mart 2009, 23:03:24 »


 
 
‘Hadise’ sahneye çıplak çıkacak: İşte çağdaşlık bu, işte Avrupalılaşmak budur…

Osmanlının son zamanlarında bir Avrupalılaşma, batılılaşma furyası başladı ve önü alınamadı. Ve halâ da onların içine girmek için  çırpınıyoruz. Bu uğurda neler feda edilmedi ki… Yazımızı değiştirdik, elbiselerimizi değiştirdik, düğünlerimizi, cenaze törenlerimizi değiştirdik. Olmadı, yemek yeme şeklimizden dans etmeye kadar Avrupalılar ne yapıyorsa aynısını yapmaya başladık. Fuhuş haneler açtık, içki içmeyi medeniyetin bir gereği saydık. Kadın ve kızlarımızı açıp saçıp sokağa attık, örtünmede ısrar edenleri ise sokaklarda copladık. ‘Din ayrı, devlet ayrı’ diyerek devlet idaresinden, okullardan, basından mahkemelerden ve toplum hayatının her alanından İslam’ı çıkardık. Neticede sahillerde çıplak gezmekten utanmayan kadınlar, mağazaları yağmalayan vahşi insanlar, ülkeyi soyan nice profesörler yetişti.(!) Amma olsun, değdi doğrusu, neticede Avrupalılaştık ya…(!)

Artık Avrupalılaştığımızı kimse inkâr edemez! Çünkü, Türkiye’yi Erovizyon’da temsil edecek kızımız sahneye çıplak çıkacakmış. Üzerinde kumaştan bir şey olmayacak, sadece takılar takacakmış. Düşünsenize… Bunu Avrupalılar bile yapamaz.(!) Avrupalılaşacağız derken o hızla onları bile solladık(!) Battıkça batıyoruz ve bir tek aklı başında biri çıkıp ta ‘bu ne rezalet’ demiyor.

Olur mu olur, yarın bu kızcağız ülkemize birincilik te getirebilir. 1932 yılında Belçika’nın Spa şehrinde yapılan dünya güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Keriman Halis’in nasıl birinci ilan edildiğini hatırlayın. Güzellik kimin umurunda idi. O günkü jüri öyle diyordu: Keriman Halis’in güzel olup olmadığı umurumuzda bile değil, zira o, şimdiye kadar saçının telini bile göstermeyen Osmanlıların torunu. Önümüze çırıl çıplak çıkmış ve kendini beğendirmek istiyor. Öyleyse o, birincidir.

Evet, kendilerince tarihi olan bu günü şampanyalar eşliğinde kutlamışlardır. İnsanımızı bu hale getirenlere ‘yuh’ olsun, yazıklar olsun.

Aynen öyle de, şimdi de bu Hadise’nin çıplak sahneye çıkmasına ve Türkiye’yi temsil etmesine bakılırsa birinci ilan edilmesi mümkündür. Güzel söyleyip söylemediği kimin umurunda… ve neticede Başbakanlıkta, cumhurbaşkanlığında kendisi için törenler düzenlenebilir. Bundan önceki Sertap Erener için yapılanları hatırlayın. Ondan sonrada “kriz var, işsizlik var” deniyor. Başımıza taş yağmıyor ya… şükredin.

Osmanlının son zamanlarından beri sanatçı (!) olan bir bayan 70’li yıllarda Cumhurbaşkanlığında konuk edildikten sonra çıkarken şöyle demişti: Bizler Osmanlı döneminde şarkı türkü söylediğimiz için adam yerine konmaz, mahkemede şahitliğimiz bile kabul edilmezdi. Şimdi ise Cumhurbaşkanlığında ağırlanıyoruz.

Evet, o kadın o zaman kulaklarımla duyduğum bu ibret verici cümleleri söylemişti. Evet, en büyük alimler asılırken, Kur’an yasaklanırken, Bediüzzaman gibi bir allame hapishanelerde süründürülürken şarkıcı ve türkücüler  cumhurbaşkanlığında ağırlanıyordu. Bütün bunlardan sonra “bu günlere nasıl geldik, denir mi? İşte böyle geldik veya getirildik.

İnsanımız yağma yapıyormuş, ülkemizi prof’lar soyuyormuş, hırsızlık, gasp gibi hadiseler almış başını gitmiş, uyuşturucu kullanımı orta okula kadar inmiş, saygı sevgi kalmamış, toplumun temelini teşkil eden aile çatırdıyormuş, adam evinde ölüyor, öldüğü kokuştuktan sonra fark ediliyormuş, daha neler neler…

Nasıl halâ utanmıyorlar, nasıl bu memleketi ve bu insanları bu hale getirdik diye üzülmüyorlar, hayret!  Ve halâ nasıl ederiz de daha fazla bozarız diye uğraşıyorlar, yazık…. Yazık…ve maalesef düzeltmeye kalkanları da engellemekten geri kalmıyorlar. “Onlara, yeryüzünde bozgunculuk yapmayın” dendiği zaman ‘biz ıslah edicileriz’ derler. Dikkat edin! Şüphesiz onlar bozguncudurlar, fakat farkında değillerdir” Bakara suresi: 12

Kesin söylüyorum: Bu kafa iflah olamaz!
 
Selahattin Altıntaş 
Kayıtlı

zeynebi direniş
Bismillah
*

DUÂ: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 99« Yanıtla #1 : 03 Mart 2009, 00:44:53 »

İmandan kur'andan uzaklaştırılan gençliğin hali bu işte şaşkın ağlak

Yazara katılıyorum evet bu kafa iflah olmaz kızgın
Kayıtlı

Kanını döktülerse de ,yırttılarsada mahremiyetini Gururlan
Ey filistin dünyada dik dursun başın
Çünkü melekler gibi saf, krallar gibi öfkeli oğulların !!!
Uykuya dalsada herkes onların uyumayacak gözleri inan !!!
Ta ki öcün alınıncaya kadar sana vurandan!!
İşte birer ceylan misali oğulların
Sana feda olacak güzellikleri ve kılıçları onların
Beyaz Lale
medineye özlem
Laİlaheİllallah
****

DUÂ: 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 691


mazluma sürgünevi,zalime cihan düştü..


« Yanıtla #2 : 03 Mart 2009, 11:40:14 »

kendimizi avrupaya beğendirmek için ne hale düştük. ağlak ağlak
Kayıtlı

Eyyubun sabrıyla yangın yerine döndü yüreğim..dua ile aşk ile sabır ile…bir bilsen nerden nereye……
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer: