Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: DUA  (Okunma Sayısı 50064 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AMENNA!!
Laİlaheİllallah

DUÂ: 55
Çevrimdışı Çevrimdışı

İşittik, İtaat Ettik !

« Yanıtla #150 : 27 Ekim 2010, 18:38:55 »

AMİN

Sıkıntılarımızı bertaraf eyle yarabbi..

Muhanete muhtaç etme yarabbi

Sabrımızı sonuna kadar muhafa eyle yarabbim

Şeytanın oyunlarına fırsat verme yarabbim

Helal kazanıp helal yiyenlerden eyle yarabbim

Aç kaldığımızda harama yöneltme yarabbim

Bizleri açlıkla terbiye etme yarabbim

Bizlere dayanma gücü ver yarabbim

Bizleri doğru yoldan ayırma yarabbim

Üç kağıtçılara ve tefecilere muhtaç etme yarabbim

Krediler için bankalara baş vurmayı bizlere nasip etme yarabbim

Gayret ediyoruz Allahım..Gayretlerimizi boşa çıkarma

Yalnızca sana güveniyoruz Allahım...bizleri bırakma

İyi zamanımızda da seni zikretmeyi bizlere nasip eyle

Kötü zamanımızda da isyan ettirme, sen sabır ver Allahım

"Düşenin dostu olmazmış" bu dünyada..düşeni sen kaldır Allahım

Hesap gününde bizleri dünyada hesabı tam (iyi) olanlardan eyle Allahım

Allahım! Bizi namazı, duası, ibadeti, yasamı ve ölümü senin icin olanlardan kıl,

bizi affet, bizi bagışla...

Affetmeyi çok isteyen ve sevensin Yarabbim...

biz nankör kullarını lütfen affeyle AMİN

sancak1907
Elhamdülillah
**

DUÂ: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

DUA
« Yanıtla #151 : 12 Kasım 2010, 22:27:29 »

Rabbim binbir günah ile kapina geldim, sana sigindim, sana dayandim, sanadir tüm ...ayetim, sanadir sarilisim, sanadir sevgim.

Elimde sahadet karanfilleri, kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.

Sen esirgeyen, sen bagislayan, sen affedensin, affet bizi Allah'im.

Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz, her sabah yeni bir gün doguyorsa, mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak, bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.

Ilahi, bizi gözleri kör bakan, kulagini tüm seslere kapamis, kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.

Senden baska kimsemiz yok ilahi, önünde diz cökecegimiz, ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz, yolunda canimizi verecegimiz, gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...

Eger sevgini yüregimizden alirsan, biz kaybedenlerden oluruz, ebedi azabini hak edenler arasinda saf tutariz, bize aci, bize merhamet et , bizi yolu dosdogru olanlarin kervaninda yolcu kil rabbim.

Allahim kalbimizi sana adiyoruz, su dünyanin acilarina kederlerine yenilmeden, senin rizan icin sirf senin icin kalbimizi sana adiyoruz, adagimizi kabul buyur.

Bize gönül dilini ögret, bize sana gitmeyen yolun sarp bir yokus, kainatin dehlizlerinde ebedi bir kaybolus oldugunu anlat.
Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi, bizi sevginle kusat, bizi birakma!

Bizi teslim etme, bizi senden koparacak olan hic bir seye teslim etme!

Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz, bugün kaniyorsa yaralarimiz, bükükse halen boynumuz, biliyoruz ki senden geldi, narinada nurunada kucak aciyor ,riza gösteriyoruz.

Ilahi darilma, yeterki sen bize darilma, yeterki sen bizi unutma, düzenin kana susayan carki arasinda kan revan icinde kalsada bedenimiz, hor görülsek, iskence görsekte, sen bizimleysen asla müteessir degiliz.

Allahim! Bizi namazi, duasi, ibadeti, yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil, bizi affet, bizi bagisla...

Amin...

NE HAKKIYLA RUHUM FIRKATE ERİŞTİ, NE KALBİM DİVANELEŞTİ...........
sancak1907
Elhamdülillah
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

DUA
« Yanıtla #152 : 12 Kasım 2010, 22:30:10 »

Allah'ım!

Bana kendi celal ve azametinden, seni görüyormuşum gibi bir korku makamı nasib et. Kendi beni takvanla mutlu kıl. Beni, sana isyan etmekle bedbaht eyleme.

Allah'ım!

Senin geciktirdiğin şeyin acele olmasını, ve acele ettiğin gecikmesini arzu etmemem için, kaza ve kaderinde benim için hayır ve bereket mukadder eyle.

Allah'ım!

Nefsimde gina ve tokluk, kalbimde yakin, amelimde ihlas, gözümde nur ve dinimde basiret ver. Beni, bedenimin uzuvlarından -beğendiğin şekilde- yararlandır. Kulağımı ve gözümü (aklımdan faydalanmaları için) bana mirasçı kıl. Bana, zulümedenin karşısında bana yardımcı ol. Zalimin karşısında intikam ve galibiyetimi aşikâr eyle. Zalimin mağlub olmasıyla beni sevindir.

Allah'ım!
benim keder ve hüzünlerimi gider. Kusurlarımı ört. Hatalarımı bağışla. Şeytanımı benden uzak et. Üzerimdeki bütün hakkları edâ eyle.

Âmîn...

------------------------------------------------------------------------

Allah'ım!

Uykumuzu dinlenme kıl, gaflet kılma! Uyanıklık halimizi sâlih amel kıl, kötü amel kılma! Uykumuzu ibâdete vesîle kıl, engel kılma!

Gece gündüz, sabah akşam, hazarda seferde, uykuda uyanıklıkta bizden yardımını ve inâyetini esirgeme! İşlerimizi kolaylaştır! Güçlükleri aşmamızı sağla! Dertlerimize derman ver! Sıkıntılarımızı gider!

Maddî mânevî problemlerimize helâl çözümler nasip eyle! Dünyada ve âhirette her türlü gam ve kederimizi gider! Bizi Cehennem azabından koru!

Âmîn..
--------------------------------------------------------------------------------

Allah'ım!

Bizi Kendine kul kabul eyle! Bizi emanetine sadık eyle! Bizi emanetinde emin kıl!

Ulûhiyetine lâyık kulluk yapamadığımızı itiraf ediyoruz; Sen bizi bağışla! Hatalarımızı affet! Kusurlarımızı ört! Günahlarımıza mağfiret buyur! Bizi, Ulûhiyetine lâyık kullukla değil; kulluğumuza lâyık eksiklerimizle kabul buyur!

Bizi öyle bağışla ki, mahşerde hesap soracağın hiçbir günahımız kalmasın! Bizi öyle kulluğuna al ki, mahşerde elimiz boş olsa bile, bizi arşının gölgesinden uzak eyleme!

Bizi Resûlüne (asm) öyle ümmet yap ki, günahlarımızın utancını Resûlünün şefaati ile gider! Sen Allah’sın. Sen’den başka ilah yoktur.

Âmîn..
Zeynepder4
"NasıLsın ? Diye sorma //FiListin// gibiyim ışte.. Bir yanim işgaL ediLdi bir yanim Direnişte!
La Hukme iLLaLLaH

DUÂ: 252
Çevrimdışı Çevrimdışı

ÖZLEMEKTEN yorulmuşum kapında durdur beni...

« Yanıtla #153 : 17 Kasım 2010, 22:23:55 »

EY RABBİMİZ BİZİ SANA BOYUN EĞENLERDEN KIL
sancak1907
Elhamdülillah
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #154 : 18 Kasım 2010, 18:58:51 »

Ya Rabbi, sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!

- Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan

kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!

- Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et,

her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!

- Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!

- İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle!

Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!

- Kulağıma, gözüme sıhhat ver!

Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

- Kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!

- Ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasıp et ve Cennetini ihsan eyle!

- Ya Rabbi, bize dünya ve ahirette güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!

Yâ Rabbî! Kıldığım namazı kabûl eyle! Âhir ve âkıbetimi hayr eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhîd söylememi nasîb eyle. Ölmüşlerimi afv ve magfiret eyle. Allahümmagfir verham ente hayrürrâhimîn. Teveffenî müslimen ve elhıknî bissâlihîn. Allahümmagfir-lî ve li-vâlideyye ve lilmü’minîne vel mü’minât yevme yekûmül hisâb. Yâ Rabbî! Beni şeytân şerrinden ve düşman şerrinden ve nefs-i emmârem şerrinden muhâfaza eyle! Evimize iyilikler, helâl ve hayırlı rızklar ihsân eyle! Ehl-i islâma selâmet ihsân eyle! Kâfirlerle cihâd etmekte olan Müslümanlara imdâd-i ilâhiyyen ile imdâd eyle! Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül’afve fa’fü annî. Yâ Rabbî! Hastalarımıza şifâ, dertli olanlarımıza devâ ihsân eyle! Allâhümme innî es’elükessıhhate vel-âfiyete vel-emânete ve            hüs-nelhulkı verrıdâe bilkaderi bi-rahmetike yâ erhamerrâhimîn. Bana, Anama, babama ve evlâdlarıma ve akrâba ve ahbâbıma ve bütün din kardeşlerime hayırlı ömürler ve hüsn-i hulk, akl-ı selîm ve sıhhat ve âfiyet, rüşdü hidâyet ve istikâmet ihsân eyle yâ Rabbî!

———————————–

sancak1907
Elhamdülillah
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #155 : 18 Kasım 2010, 19:00:02 »

“Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!

Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Dualarımızı kabul eyle!” (Âmin!)

Beyaz Lale
medineye özlem
Laİlaheİllallah

DUÂ: 86
Çevrimdışı Çevrimdışı

mazluma sürgünevi,zalime cihan düştü..

« Yanıtla #156 : 22 Kasım 2010, 11:38:27 »

ببِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Allah'ın İsm-i celîli sayesinde ne semâda, ne de yeryüzünde hiç bir şey zarar veremez. O her şeyi işiten, her şeyi hakkıyle bilendir. Yalnız O'na sığınır yalnız O'ndan yardım dileriz.

'Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kıl; (sana doğru) güzel bir dönüşü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; özel korumanla beni destekle; sağlıkla işlerimi düzene koy; mağfiretinin tadını bana tattır; beni affının özgürü, rahmetinin azatlısı kıl;

Amin...Amin...Amin

Eyyubun sabrıyla yangın yerine döndü yüreğim..dua ile aşk ile sabır ile…bir bilsen nerden nereye……
AMENNA!!
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşittik, İtaat Ettik !

« Yanıtla #157 : 24 Kasım 2010, 03:02:47 »

Ya Rezzak
Hazinende yok yoktur!
"Ol" dersin her şey olur
Yarattığın her canlının rızkı Senin katında saklıdır
Vahyin mümin kalplerin, selim akılların rızkıdır
Ya Rabbi,
Sana muhtaç olmak en büyük zenginliğimdir
Senin fakirin eyle beni...
Senin verdiğinle doymak en büyük lezzetimdir
Sofranda ağırla beni...
Sana boyun eğişim en tatlı sevincimdir
Senin kapına gelmeyen sonsuz çaresizlikler içindedir
Sana muhtaç oluşum en büyük şerefimdir
Cevapsız bırakma beni ..

AMİN
Beyaz Lale
medineye özlem
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #158 : 24 Kasım 2010, 16:23:56 »

Allahım, bize öyle derin bir "ahirete iman" duygusu ihsan eyle ki, her anımızda bunu zerrelerimize kadar işleyelim..
Öyle ki, haramdan, hatadan korunabilme ve güzelliklere de her an yakın olup hayır ve sevap dairesinde yaşayabilme bahtiyarlığına erelim..
Ahirete hakkıyla iman eden biri, ne namazdan uzak kalabilir ne de diğer farzlardan kaçabilir; bizi ahirete imanda öyle derinleştir ki razı olacağın bütün ameller, Cennetlere uçuran bütün güzellikler hayatımızın vazgeçilmez parçası olsun!
Kur'anda anlattığın hayırlı hallerden ve amellerden bizleri nasiplendir, bizi ve nesillerimizi, sevdiklerimizi "Efendiler Efendisi Hayır ve Hak Vesilesi Hikmet Sarayı Muhammed Mustafa'nın" (sas) edebiyle edeblendir, ahlakıyla ahlaklandır..
Ancak böylesine derin bir şuurla bu ahir zaman fitnelerinden kurtulabiliriz; bizi kurtuluşa ve hidayete erdir...
AMİN!
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Beyaz Lale
medineye özlem
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #159 : 28 Kasım 2010, 19:46:14 »

Ey Rabbim! Senden yardım istiyorum, sana tevekkül ediyorum, benim işimin zorluğunu azalt! Seferimin meşakkatini kolaylaşdır ve beni hayırla rızıklandır. Benden her türlü şerri defet. Sadrıma inşirah ver. İşimi kolaylaşdır, dilimdeki düğümü çöz. Ey Rabbim, kendimi, dinimi, ehlimi, malımı, akrabamı ve seninle benim aramda âhiret ve dünyâya müteallik ne varsa cümlesine seni bırakıyorum ve sana emânet ediyorum. Bizim hepimizi her türlü kötülükten ve üzücü şeylerden muhafaza et!

Amin...Amin...Amin...
AMENNA!!
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşittik, İtaat Ettik !

« Yanıtla #160 : 29 Kasım 2010, 21:06:41 »

Ey tohumu açan ve içinden hayatı yeşillendiren Rabbim.
Bizden tuba- i cennet olmayacak hiç bir tohum bırakma geriye.
Geceyi gündüze dönüştürdüğün gibi ,
cehennem zakkumlarını netice verecek anlarımızı mağfiretinle,
cennet ağacını netice veren tohumlar eyle.
Huzurunda yüzümüzü kızartacak bir şey bırakma ki sana bakmaya yüzümüz olsun.

AMİN
Tabiin
AllahuEkber

DUÂ: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sen artık gitmelisin vakit çok geç olmadan...

« Yanıtla #161 : 04 Ocak 2011, 11:37:16 »

قَالَا رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنْفُسَنَا وَإِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ

Dediler ki: "Rabbimiz, biz nefislerimize zulmettik, eğer bizi bağışlamazsan ve esirgemezsen, gerçekten hüsrana uğrayanlardan olacağız."
Araf/23

AMENNA!!
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşittik, İtaat Ettik !

« Yanıtla #162 : 05 Ocak 2011, 21:44:28 »

Pişmanım bütün yaptıklarıma
Yüzüm yok belki ama
Yok ki başka bir yer gideyim
Yüzüm olmasa da geldim kapına…!!!!
EY RABBİM (c.c.)…!
Hükmedip cehennemine atarsan,
Rab (c.c.) Sen’sin hakkındır…
Lütfedip Rahmetine sararsan,
Rahman (c.c.) Sen’sin şanındır…
Ve bu son demde,
Yüzsüzüm, ama yinede kapına geldim…
Güçsüzüm, ateşin sinede affına geldim….

AMİN
AMENNA!!
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşittik, İtaat Ettik !

« Yanıtla #163 : 06 Ocak 2011, 21:09:39 »

ihlası, vefayı unuttum..

Ellerimi boş, kalıbımı boş getirdim,

Ben bu kadar vefasızken Sana

Yüzüm yok yinede kalbimi rahmetinle doldurasın istedim…

Beni bana bırakma Allahım,

aşkına yanayım,

Hep Sana dayanayım, rızana ulaşayım…

Lûtfet Sana gelenlerle Sana koşayım,

Onlarla beraber kapını çalayım,

Çalayım da kovulmayayım…

AMİN
Tabiin
AllahuEkber

DUÂ: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sen artık gitmelisin vakit çok geç olmadan...

« Yanıtla #164 : 26 Şubat 2011, 11:21:03 »

Ey yerleri ve gökleri yaratan Rabbim
ey kuluna merhamet eyleyen Rabbim
Bizleri af eyle, bizlere merhmamet eyle , bizleri hak üzerinde yaşayanlarda eyle
Şüphesiz Senin herşeye gücün yeter.

AMİN
MuSALLi
Süper Moderatör
La Hukme iLLaLLaH

DUÂ: 261
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #165 : 05 Mart 2011, 04:23:00 »

Yeniden Nuh'u kurtardıgın günleri bize göster YARABBİ
Yusuf'u kuyudan çıkardıgın günleri bize göster.Filistinliydi Yusuf ALLAHIM.
O'nu kurtardıgın gibi Filistinide kurtar.
Görünmeyen ordularınla onları destekle YARABBİ

لا اله إلا الله محمد رسول الله

“Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücut gibidir. Vücudun herhangi bir azası rahatsız olursa, diğer azalar da bu yüzden ateşlenir ve uykusuz kalır.”

MuSALLi
Süper Moderatör
La Hukme iLLaLLaH

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #166 : 05 Mart 2011, 04:24:12 »

Allah’ım ne olur bizim içimizden, bizim evimizden, bizim soyumuzdan kardeşlik hakkını bihakkın yerine getirecek, Ebubekir yüzlü insanlar çıkar. Allah’ım Hz. Hamza (r.a.) hayatta olsaydı, Uhud’dan sonra bir de İsrail’e sürerdi atını. Hamzaların yerinde onun mirasçısı olamadık. Bel ki ağladık, inledik, gözyaşı döktük; ama Hamza’ya benzeyen bir günümüz olmadı hayatta. Gün Hamzalara benzeme günüdür. Biz benzeyemedik. Sen görünmeyen yerlerden Hamzalar gönder ya Rabbi.
AMENNA!!
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşittik, İtaat Ettik !

« Yanıtla #167 : 12 Mart 2011, 22:10:59 »

Yalan tutsaklıklara esir etme bedenimi,

Üzerimde yalan ve yalnış hiç bir sevdanın izini bırakma,

Gönlüme her gireni, bana Seni getirdiği için seveyim,

Sana gelebilmek için sevileyim!

Gözeten Sensin her halimi.. Sen koru benliğimi..

Sana emanet ettim yüreğimi.. her halimi!

Sana kavuşmanın adı ise ölüm.. ölümü sevdir bana,

Ölümü özleyen bir beden de ben olayım!

Ölümlerin en güzeline talibim,

Faniliğe rağbet ettirme,

Ömrüme ömür bereketi ver ki..

Ellerim boş gelmeyim o en güzel kavuşma anına..

Ömrümü tükettiğim yerlerin adını, malımı harcadığım yerlerin adını güzel eyle..

Bedenimi yıprattığım yolları hayır eyle,

Hesabımı kolay, amelimi bol ve güzel eyle..

Senin için yaşayıp.. Senin için öleyim..

Öyle bir iman ver ki Ya İlahi..

Yalnızca senin için yaşayayım..

AMİN
Beyaz Lale
medineye özlem
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #168 : 19 Mart 2011, 20:59:14 »

Kullarını, değişik hadiselerle sürekli uyarıp duran, çeşit çeşit hatalarına rağmen yine Halim ism-i şerifiyle muamelede bulunup hemen cezalandırmayan Rabb-i Rahimim!
Karanlık ruh hali ile işlediğimiz çirkin hallerimiz kalbimizi yavaş yavaş karartırken farkına bile varamayıp, kalbin mühürlenmesine kadar giden dehşetli yollara sapmaktan SANA sığınırız..
Elbette Sen merhametlilerin en merhametlisisin; hatta gerçek anlamda bize merhamet eden başka kimimiz var ki?
Zalim olan, kendimize zulmeden; yarattığın ve vaad ettiğin sayısız güzellikler varken, tarifsiz bir gafletle burnunun dikine gidip duran ise ancak biziz... Ama yine de biliriz biz Rabibimizi, hatalarda bulunsak da ruhumuz ve vicdanımız sızlar durur da, yanlışlardan döneriz Senin lütuf ve inayetinle..
Ahir zamanın kıskaçları arasında sıkışıp kalmış bu kullarına SEN yardım et Allahım!!
Maddi manevi sınavlarımızda hep yanımızda ol..
Dünya denen imtihan yerinde karşımıza çıkan her türlü sınavda bizlerin yollarını hayır ve ihsan üzere aç..
Fettah, Selam ve Kadir isimlerinle bizleri maddi-manevi hayır ve genişliğe kavuştur..
Bereket, lütuf, hayır ve huzurunu eksik etme üzerimizden...
Borçluysak kolaylıkla ödemeyi, hastaysak tam bir şifaya kavuşmayı, dertliysek deva bulmayı, ızdırabla kıvranıyorsak feraha kavuşmayı, ruhen karmaşa içindeysek de SENİN rehberliğinle en kesin delillerle hayra ve güzelliğe vasıl olmayı ancak SEN'den isteriz; başkası yok!!!!!
Yüreklerimizi istikamet üzere daim kıl, sekine ile huzura erdir; itmi'nan soluklarını duyur ruhumuzun en derinlerine...
Kapına geldik, bahtına düştük, çaresizliğimize ve aczimize sığındık, ellerimizi Canımız Cananımız Efendimiz'in (sas) elleri ile kaldırdık, salavatlarla huzuruna geldik..
Geri çevirmeyeceğin ümidindeyiz; hasta ruhlarımıza meded buyur Allahımmm!!!!
AMİNNNN
Zeynepder4
"NasıLsın ? Diye sorma //FiListin// gibiyim ışte.. Bir yanim işgaL ediLdi bir yanim Direnişte!
La Hukme iLLaLLaH

DUÂ: 252
Çevrimdışı Çevrimdışı

ÖZLEMEKTEN yorulmuşum kapında durdur beni...

« Yanıtla #169 : 21 Mart 2011, 00:30:36 »

RABBIM SENIN HERŞEYE GÜCÜN YETER
KUDRETI SONSUZ RABBIM TUM SIKINTILARIMIZI GİDER.
KALPLERİMİZE İNŞİRAH VER.
SENDEN GELECEK HER HAYRA MUHTACIM RABBIM
BENI AF EYLE
Beyaz Lale
medineye özlem
Laİlaheİllallah

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #170 : 22 Mart 2011, 10:16:16 »

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥GÜNÜN DUASI♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
            Kullarını, değişik hadiselerle sürekli uyarıp duran, çeşit çeşit hatalarına rağmen yine Halim ism-i şerifiyle muamelede bulunup hemen cezalandırmayan Rabb-i Rahimim!
            Karanlık ruh hali ile işlediğimiz çirkin hallerimiz kalbimizi yavaş yavaş karartırken farkına bile varamayıp, kalbin mühürlenmesine kadar giden dehşetli yollara sapmaktan SANA sığınırız..
            Elbette Sen merhametlilerin en merhametlisisin; hatta gerçek anlamda bize merhamet eden başka kimimiz var ki?
            Zalim olan, kendimize zulmeden; yarattığın ve vaad ettiğin sayısız güzellikler varken, tarifsiz bir gafletle burnunun dikine gidip duran ise ancak biziz... Ama yine de biliriz biz Rabibimizi, hatalarda bulunsak da ruhumuz ve vicdanımız sızlar durur da, yanlışlardan döneriz Senin lütuf ve inayetinle..
            Ahir zamanın kıskaçları arasında sıkışıp kalmış bu kullarına SEN yardım et Allahım!!
            Maddi manevi sınavlarımızda hep yanımızda ol..
            Dünya denen imtihan yerinde karşımıza çıkan her türlü sınavda bizlerin yollarını hayır ve ihsan üzere aç..
            Fettah, Selam ve Kadir isimlerinle bizleri maddi-manevi hayır ve genişliğe kavuştur..
            Bereket, lütuf, hayır ve huzurunu eksik etme üzerimizden...
            Borçluysak kolaylıkla ödemeyi, hastaysak tam bir şifaya kavuşmayı, dertliysek deva bulmayı, ızdırabla kıvranıyorsak feraha kavuşmayı, ruhen karmaşa içindeysek de SENİN rehberliğinle en kesin delillerle hayra ve güzelliğe vasıl olmayı ancak SEN'den isteriz; başkası yok!!!!!
            Yüreklerimizi istikamet üzere daim kıl, sekine ile huzura erdir; itmi'nan soluklarını duyur ruhumuzun en derinlerine...
            Kapına geldik, bahtına düştük, çaresizliğimize ve aczimize sığındık, ellerimizi Canımız Cananımız Efendimiz'in (sas) elleri ile kaldırdık, salavatlarla huzuruna geldik..
            Geri çevirmeyeceğin ümidindeyiz; hasta ruhlarımıza meded buyur Allahımmm!!!!
            AMİNNNN..........................
            ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #171 : 25 Mart 2011, 23:04:23 »

Allah'ım! Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım işlerin şerrinden sana sığınırım.Müslim, "Zikir" 65, 66
ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #172 : 26 Mart 2011, 17:54:06 »

Allah'ım! Dinimi güzelce yaşat ki o benim güvencemdir. Dünyamı düzelt ki o benim geçim kaynağımdır. Ahiretimi hazırla ki o benim son durağımdır. Hayatımda her türlü hayrı ziyadesiyle ihsan eyle. Ölümümü de her türlü şerlerden muhafaza eyle.Müslim, "Zikir", 71
Amâk-ı Hayal
Laİlaheİllallah

DUÂ: 256
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kudüs ümmetin kalbidir.Yarın günlerden özgürlük..!

« Yanıtla #173 : 26 Mart 2011, 18:25:47 »

Ey Rabbimiz! Bize korkudan öyle bir pay ayır ki; bu sana karşı işlenecek günahlarla bizim aramızda bir engel olsun. İtaatinden öyle bir nasip ver ki; o bizi cennetine ulaştırsın. Yakininden öyle bir hisse lutfet ki; dünyevi musibetlere tahammül kolaylaşsın.

HAK-PERESTİM, ARZ-I İHLAS ETTİĞİM DERGAH BİR. BİR  NEFES AYRILMADIM  TEVHİDDEN ALLAH BİR...
BEN BENİ BİLMEM HAKİKATTE, SEN BİLİRSİN BENİ, BENİM BİLDİĞİM BİR TEK, ALLAH VE RASULÜDÜR...
ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #174 : 27 Mart 2011, 17:36:22 »

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. MUHAMMED (S.A.V) ALLAH'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan ALLAH'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #175 : 31 Mart 2011, 21:59:12 »

Allahım ! Dil Verdin, Zikrinden Ayırma! Gönül Verdin Fikrinden Çevirme! İman Verdin, Daim EyLe! İhsan Verdin, Kaim EyLe ..
ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #176 : 01 Nisan 2011, 19:36:14 »

Rabbim! kalbimi tut,
                                              etrafımı saran uçurumlara düşmemem için,
                                     düşüncelerin oluşturduğu bilinmezlik denizinde
                                                kaybolmamam için,
                                      nefsimin ve şeytanın gönlümü
                                                 esir almaması için,
                                       ellerimden tut Rabbim.
                                               Rabbim!
                                        geçici ve boş şeylerle yorulan kalbimi
                                                 sevginle doldur
                                      her şeye Senin sevginle bakabilmeyi öğret…
MuSALLi
Süper Moderatör
La Hukme iLLaLLaH

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #177 : 07 Nisan 2011, 01:04:56 »

Allahım doğu ile batının arasını uzaklaştırdığın gibi benimle de hatalarımın arasını uzaklaş­tır.
ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #178 : 16 Nisan 2011, 23:55:37 »

CEHENNEMİN NARINDAN,
SANA KARŞI GELMEKTEN
RIZANI KAZANAMAYAN KULLAR OLMAKTAN
HUZURUNDA KABUL OLMAYAN AMELLERDEN
 KORKARIZ EY RABBİM SEN KORU BİZİ

ebuzeri kıyam
Ziyaretçi
« Yanıtla #179 : 17 Nisan 2011, 18:40:51 »

ALLAH'ım! Yaptığım ve yapacağım, gizli ve aşikâr işlediğim, israf ettiğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı bağışla. Sen Mukaddim (Öne alan) ve Muahhirsin (geciktirensin). Senden başka ilah yoktur.
Müslim (1/534)
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: